Logowanie

Subskrybuje zawartość

popsuty e-papieros

Z racji tego, że ostatnio coraz więcej osób wokół mnie zaczęło uprawiać czynne e-palenie, sporo czasu muszę poświęcać jako lotny serwis elektronicznych papierosów. "Drogi s. popsuło mi się to, drogi s. popsuło mi się tamto, drogi s. czemu nie dymi" - to dla mnie teraz chleb powszedni.

Cenię swój czas niezwykle, dlatego mam już przygotowaną lapidarną odpowiedź, której udzielam zawsze w takich sytuacjach, a która brzmi: "dmuchaj". I nie chodzi tu bynajmniej o to, by dmuchał się mój interlokutor, lecz raczej o to, by dmuchał w swego e-papierosa. Odpowiedni przedmuch okazuje się być bowiem receptą na niezliczoną liczbę problemów związanych z techniczną stroną elektronicznych papierosów.

Częstym problemem jest na przykład "brak pary", który sformułować można w sposób następujący: "drogi s., dioda się pali przy zaciąganiu, a para się nie wytwarza, cóż zrobić, doradź proszę". I ja wtedy, niczym porucznik milicji obywatelskiej Lech Ryś, który zdobył wśród małych urwisów przydomek wujek dobra rada, mógłbym udzielić następującej wyczerpującej odpowiedzi w trzech punktach:

1) W pierwszej kolejności przedmuchać należy wszystkie części e-papierosa. Dmuchamy w baterię (w miejsce w którym łączy się z atomizerem) oraz dmuchamy w atomizer (w miejsce w którym łączy się z baterią). Jeżeli zalewamy płynem, często się zdarza, że styk grzałki i baterii zostanie zamoczony e-liquidem - należy wówczas wytrzeć szmatką i... oczywiście przedmuchać profilaktycznie.

2) W kolejności drugiej można dmuchać na sam atomizer, najlepiej tak, aby załączała się bateria (co znaczy dokładnie tyle, że bateria powinna być w trakcie dmuchania do atomizera przykręcona). W ten oto sposób atomizer sam oczyszcza się z różnych syfów, które się na nim osadzają.

3) Jeżeli dmuchanie nie pomaga, można zrobić "kąpiółkę" atomizera. W tym celu nalać należy do jakiegoś podłużnego naczynka przysłowiową setkę (najlepiej pewnie spirytusu, ale ja zazwyczaj wlewam zwykłą wódkę, bo wybaczcie, ale spirytusu czystego jeszcze nie pijam) i pomiąchać trochę atomizerem, żeby sobie radośnie w alkoholu popływał. Po kąpieli atomizer należy przesuszyć i.... oczywiście dla pewności przedmuchać.

Tak mógłbym mówić, ale mi się nie chce, więc zawsze kończę na lapidarnym "dmuchaj", którego to sformułowania nikt nie był (do dziś) w stanie właściwie odczytać.

Odpowiedzi

siema

mam eko i nie mam niebieskiej diody gdy na ciskam i ciagne to nic sie nie swiec wgl dym mi nie chce leciec o co chodzi ??

Zadzialalo! dziekuje bardzo!

Zadzialalo! dziekuje bardzo! :) a juz zaczynalam tracic nadzieje

dmuchalim

Dmuchalim, dmuchalim, sąsiadka też e-pali, więc podłączyła się do dmuchańska, do żonki przyszła kumpela, e-paląca, więc też przedmuchalim, no i w końcu nie mielim czasu na dmuchanie e-cygaretów, bo zajęte my bylim dmuchańskiem konkretnym.

wydmuchany, wykąpany i dalej

wydmuchany, wykąpany i dalej nie bangla...

PROBLEM

Dmuchałem dmuchałem dmuchałem i nic. Mam taki problem włożyłem cleanatomizer do swojego e papierosa zacząłem dmuchać a tu z tego przycisku wyleciał dym spalenizny i zapaliła się dioda i cały czas świeci. Wsadziłem do drugiego papierosa i zrobiło się to samo smród i się świeci co mam teraz zrobić dzięki za pomoc z góry.

a ja zrobilem

a ja zrobilem tak

przedmuchalem gnoja w trzy dupy z kazdej strony :) a podem wziolem dwa male machy bez wkladu i dziala jak talala. pozdro

dmuchacze łączcie sie

Dzieki podmuchalam i dziala.Jesteś WIELKI

atomizer nie działał !

podmuchalem i juz dziala

to działa

już myślałem że mam po e-cygaru a tu patrze dmuchaj myśle sobie co mi szkodzi po dmuchałem i zadziałał
WIELKIE DZIĘKI

a moj...

wogole nie dziala:/ dzis kupilam "poskladalam jak nalezy" i nic swiatelko sie pali jak sie "zaciagam" ale ani dymy ani pary nic nie ma:/ nie wiem czemu ktos wie?? I dmuchac juz dmuchalam i nic:/ pliissss pomocy!!!

nie wiem co

Witam, nie wiem co siędzieje, ale jak podłączam atomizer do bateri- ok
biorę bucha, i potem cały czas atomizer dalej sam działa, nie wiem czemu.
bateria czasami miga od tak sobie.
Odp błągam prześlij na maila: albertpiskorz@gmail.com

dioda i

a co jesli dioda w ogole sie nie swieci i e papieros w ogole nie dziala??

Albo naładuj baterie :D

Albo naładuj baterie :D

wtedy musisz przedmuchać :D

wtedy musisz przedmuchać :D

a co jest

not po prostu "dmuchaj" albo dokładnie "dymaj" po nową baterię